تاثیرات خوابیدن با لنز تماسی

تاثیرات خوابیدن با لنز تماسی

تاثیرات خوابیدن با لنز تماسی ، بسیاری از متخصصان مراقبت چشم هنوز به شدت احساس می‌کنند که استفاده شبانه بسیار پر ریسک است.

دکتر Ozerov  می‌گوید که حتی با وجود این که لنزهای تماسی وجود دارند که برای استفاده شبانه تایید شده‌اند، همیشه به بیماران خطرات بالقوه هشدار می‌دهد که خوابیدن با لنز می‌تواند پیامدهای بالقوه مخربی بر روی بینایی یک فرد داشته باشد. اینها دقیقاً شرایطی هستند که وقتی خواب هستیم در سطح عینی اتفاق می‌افتد. لنز ممکن است به میکرو ارگانیسم‌ها اجازه دهد که به لنز بچسبند، در نتیجه احتمال ابتلا به عفونت را افزایش می‌دهند.

در ماه مه, درمانگاه چشم ویتا یک عکس‌های گرافیکی را در فیسبوک منتشر کرد تا به مردم آسیب واقعی را نشان دهد. دکترها توضیح می‌دهند که چگونه افراد می‌توانند باکتری‌های مقاوم را علیه قرنیه شما به دام بیاندازند و این به معنی خطر برای سلامت چشم‌ها است. این باکتری در یک روز قرنیه بیمار را می‌خورد. بدون توجه به مراقبت‌های پزشکی مناسب (و بسیار سخت), این امر می‌تواند باعث ایجاد اسکار دائمی و کاهش چشم دائمی شود.بنیاد خواب ملی هشدار می‌دهد که کمبود اکسیژن برای رسیدن به قرنیه شما ممکن است خطرات مضری نیز داشته باشد. این بنیاد همچنین مشخص می‌کند که چگونه  خوابیدن با لنز می‌توانید چشم قرمزی به شما بدهد, باعث رشد پلک‌ها می‌شود و باعث عفونت‌های دیگری نیز می‌شود. کاربران لنز تماسی باید به خاطر داشته باشند که یک لنز تماسی یک دستگاه پزشکی است و نیازمند مراقبت مناسب است. خوابیدن  مکرر با لنز (به خصوص آن‌هایی که برای استفاده شبانه ساخته نمی‌شوند) تنها یکی از اشتباهات بسیاری است که افراد با انجام آن به چشم خود آسیب می‌زنند.

منبع : thehealthy

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *