چگونه بهترین عینک آفتابی را انتخاب کنیم

چگونه بهترین عینک آفتابی را انتخاب کنیم

چگونه بهترین عینک آفتابی را انتخاب کنیم ، اینها مهم‌ترین عوامل در نظر گرفتن عینک‌های آفتابی برای محافظت از چشمان خود از خورشید هستند:

مهم‌ترین چیز برای گشتن به دنبال خرید عینک آفتابی برای محافظت از چشم‌ها یک برچسب یا برچسب است به اسم یو وی که نشان می‌دهد آن‌ها ۱۰۰ درصد از اشعه‌های ماورای‌بنفش را مسدود می‌کنند.
با این حال، طبق نظر سنجی بهداشتی ملی، کم‌تر از نیمی از افراد که عینک آفتابی می‌خرند بررسی کنند که آیا لنزها از چشمان اشعه ماورا بنفش محافظت می‌کنند یا نه!

فریم های بزرگتر بهتر هستند ، پوشش بیشتر از عینک آفتابی، آسیب‌های خورشیدی کم‌تر به چشم‌ها وارد می‌کند. به خریدن عینک بزرگ و یا عینک به سبک عینک دار توجه کنید که به کاهش اشعه UV در برابر چشم از پهلو کمک می‌کند.

برخی از عینک آفتابی با لنزهای کهربایی، سبز یا خاکستری وجود دارند. آن‌ها خورشید بیشتری را مسدود نمی‌کنند بلکه می‌توانند کنتراست را افزایش دهند که ممکن است برای ورزشکارانی که ورزشی مانند بیسبال یا گلف بازی می‌کنند مفید باشد.

پلارایزد باعث میشود نور ناشی از سطوح بازتابنده مانند آب یا سنگفرش را کاهش می‌دهد. این کار باعث حفاظت بیشتر از خورشید نمی‌شود, اما می‌تواند فعالیت‌هایی مانند رانندگی یا بودن در آب امن‌تر یا لذت بخش تر کند.

منبع : aao

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *